close
10 věcí, které jste nevěděli o Audrey Hepburn

10 věcí, které jste nevěděli o Audrey Hepburn

audrey_hepburn

Patří mezi nejznámější tváře filmového plátna druhé poloviny 20. století a mezi nejvlivnější módní ikony všech dob. Ano, řeč je o herečce Audrey Hepburn, která dala slovu krása nový význam. Všichni asi známe legendární filmy Prázdniny v Římě, Snídaně u Tiffanyho nebo My Fair Lady. Pojďme se ale podívat na zajímavosti z jejího života, které jste o této filmové hvězdě (možná) nevěděli.

1. Pochází z Belgie. Její matka byla Holanďanka a otec Brit. Proto také plynně mluvila hned 5 jazyky. Vedle Belgie své dětství strávila také v Anglii a Nizozemsku.

2. Její pravé jméno není Audrey Hepburn, ale Audrey Katleen Ruston. Audrey Hepburn si začala říkat až v roce 1948, když jí bylo 19 let.

3. 38 let pracovala pro organizaci UNICEF. Než v roce 1993 zemřela ve Švýcarsku, byla byla za svou práci jako velvyslankyně dobré vůle OSN oceněna vyznamenáním.

4. Milovala zvířata. Jako domácího mazlíčka měla kromě jorkšíra jménem Mr. Famous dokonce i ochočeného kolouška, který se jmenoval Pippin a kterého dostala během natáčení filmu Zelené království.

5. Původně chtěla být primabalerínou. S baletem začala, už když jí bylo 5 let a tvrdě trénovala několik let, ale kvůli své výšce se musela svého snu vzdát.

6. Milovala perly. Naopak nesnášela hodinky, respektive pocit studeného kovu na kůži, proto je nikdy nenosila.

7. Je členkou EGOT klubu. Jen pár lidí na světě má to privilegium stejně jako Audrey, která byla za svou práci oceněna hned všemi hlavními cenami : Emmy, Grammy, Oscar a Tony.

8. Francouzský návrhář Givenchy byl její osobní stylista i celoživotní přítel. Dokonce speciálně pro ni vytvořil parfém jménem L’Interdit. Až po několika letech jej uvedl na trh, aby byl dostupný i veřejnosti.

9. Byla vášnivá kuřačka. Zvládla vykouřit až tři krabičky cigaret denně.

10. Náhradnice. Roli Holly Golightly v legendárním filmu Snídaně u Tiffanyho měla původně dostat Marilyn Monroe. Truman Capote nejprve s obsazením Audrey vůbec nesouhlasil, nakonec se z ní ale díky tomuto filmu stala ikona.

Foto: Pinterest.com