close
Adéla Gondíková: Jsem věčný pesimistický optimista

Adéla Gondíková: Jsem věčný pesimistický optimista

Adéla Gondíková

Sympatická herečka a oblíbená moderátorka Adéla Gondíková má právě za sebou premiéru v divadelní společnosti Háta a další 4 premiéry ji ještě letos čekají. Nám prozradila, zda vůbec mívá po letech v divadle trému, co ji v životě nejvíc baví a překvapuje, zda má stále nesplněné sny i jakou knihu a film má nejraději.

Adéla Gondíková

FZ: Adélo, prozraďte nám, plánujete nebo necháváte život a příležitosti plynout? 
A: Já určitě nejsem plánovací typ. I když třeba dovolenou v létě si musím časově rozvrhnout, kvůli práci a hlavně kvůli tomu, že už je pak plno a není kam jet :-). Nicméně má práce je vlastně založená na plánování. Ale mě to nejvíc stresuje. Sednout si k diáři a napasovat tam všechnu tu práci, což mnohdy už ani nejde. Pak dělám chyby, slíbím na třech místech, že můžu a pak se hroutím :-). Ale v té naší práci to tak prostě je. Buď toho máte hodně nebo nemáte nic….Jsou to jen taková hektická období, která se dají vydržet.

FZ: Co Vás v životě nejvíce baví? 
A: Mám to obrovské štěstí, kterého si vážím, že dělám práci, která mě baví. Musí to být hrozné, když chodíte denně někam, kde to nemůžete vystát, ale nic jiného vám nezbývá…. Ano, má práce mě baví. Ale samozřejmě i spousta jiných věcí. Jako je například prožitý čas s mojí dcerou, procházky, lehké sportování, ale i třeba vaření a žehlení :-).

Adéla GondíkováFZ: Máte ještě nějaké nesplněné sny? 
A: Sny jsem nikdy neměla a nemám. Vždy jsem měla v sobě pocit, že když se na něco budu moc těšit a o něčem snít, že když to pak nevyjde, budu zklamaná. Tudíž vlastně ani mít nesplněné sny nemůžu 🙂 To mám výhodu.

FZ: Co Vás v životě nejvíce překvapilo?
A: Mě toho v životě už moc nepřekvapí. Až na nějaké denní překvapení z chování některých lidí. Třeba za volantem. Ale to nepočítám. Co mě v životě opravdu nejvíce překvapilo byl fakt, že ta svázaná houska, co vedle mě leží, je moje dítě. Že já jsem maminka. To mě třeba překvapuje dodnes :-). My jsme si hlavně nenechali říct, co to bude, protože si myslím, že to je jediné velké překvapení v životě.

FZ: Jak by jste se popsala třemi slovy?
A: Věčný pesimistický optimista 🙂

FZ: Jste spíše optimista nebo pesimista?
A: Jéé, právě jsem na to odpoveděla, aniž bych věděla, jaká bude následující otázka :-). Jsem vlastně obojí. Pořád jsem na světě ráda a jsem štastná, tudíž si nepřipouštím něco špatného a snažím se věci vidět pozitivně. Hlavně všem dokážu radit a povzbuzovat je, že vše není tak špatné, jak se zdá. Radit druhému umím perfektně :-). Zárověň ale mám v sobě spoustu pochybností a nejistot, že taky pořád maluju čerta na zeď… Moc ničemu nevěřím.

FZ: Máte stále i po letech trému, když vystupujete v divadle?
A: Teď mám zrovna za sebou premiéru v divadelní společnosti Háta, kde jsem sama sebe překvapila, že jsem žádnou velkou trému neměla. Asi únava materiálu nebo co :-). Je pravda, že je to v této sezoně už moje 3 premiéra a 4 mám před sebou, tak už jsem si asi nějak zvykla :-). Pravda ale je, že při premiéře Mamma Mia v říjnu nebo Ani za milion! v listopadu, jsem měla trému obrovskou….Já mám ale všeobecně trému i když se nejedná o premiéru, ale třeba jen o představení, které jsem dlouho nehrála. Takže odpověd zní: ano, jsem trémista.

FZ: Myslíte, že každý je svého štěstí strůjcem?
A: Jenom do jisté míry. Myslím, že si za spoustu věcí můžeme sami, ale pak je taky pár osudových okamžiků, které prostě ovlivnit nemůžeme….Adéla Gondíková

Oblíbené místo:  Beskydy

Oblíbená vůně: Máta

Oblíbený film:  Madisonské mosty

Oblíbená kniha: Láska je jen slovo

Oblíbené jídlo: Těstoviny

Foto: Daniel Zahrádka