close
Andrea Pomeje: S předsudky se setkávám neustále

Andrea Pomeje: S předsudky se setkávám neustále

Andrea Pomeje

Sympatická dýdžejka Andrea Pomeje se právě vrátila z úspěšné pracovní cesty po Thajsku a diář se jí plní pořád dál. Nám v rozhovoru prozradila, jak se vůbec k této ne zcela obvyklé profesi dostala, co ji na hraní baví nejvíc, jak se měla v Thajsku i co pro ni znamená příjmení Pomeje.

Andrea Pomeje

FZ: Andreo, prozradíš nám, jak jsi se vůbec dostala k profesi DJky?
A: Já jsem se kolem hudby, klubů a umělců motala díky mé druhé profesi dost dlouho. Produkovala jsem koncerty českých špiček a dělala a dělám PR pro známé značky nebo podniky hlavně v Praze. Jedním z nich byl tenkrát také nový klub MY WAY na Praze 1. V rámci jedné akce přišel takový nápad, že bych si stoupla právě já za mix pult. A pak to šlo hodně rychle. Vlastně jsem už nechtěla sundat sluchátka a začala se djingu věnovat naplno.

FZ: Co tě na tom nejvíc baví?
A: Miluju tu energii. Když zkouším ve studiu a koukám do zdi, kumuluje se ve mě nepopsatelná extáze, která se ztrojnásobí ve chvíli, kdy si stoupnu na stage a mám před sebou dav lidí. Beru to jako dar, že se mohu prostřednictvím hudby spojit s lidmi z jakéhokoli koutu světa a ani nepotřebuji umět jejich jazyk.

Andrea Pomeje

FZ: Je těžké prorazit v téhle branži jako žena? Myslíš, že ti pomohlo i příjmení Pomeje nebo naopak ti to dávali všichni takzvaně sežrat?
A: Myslím si, že na této scéně má žena výhodu. Nejde jen o Čechy, ale celkově i ve světě. Ovšem ne vždy to znamená, že se uchytí jen díky hezké tváři!  Já myslím, že v dnešní době se jak lidé na party tak promotér akcí soustředí hlavně na kvalitu hudby. Mé příjmení má svou vlastní minulost, kterou jsem si s ním vědomě vzala. V práci ho ale vnímám spíše jako přítěž – alespoň tedy do té doby než mě lidé poznají osobně. S předsudky se setkávám neustále.

FZ: Jak se dá skloubit rodina a péče o malé dítě s prácí téměř výhradně po nocích?
A: Krásně! Dám prckovi pusinku na dobrou noc a ona ani neví, že maminka řádí někde v klubu :-)Horší jsou rána, protože se vracím většinou když ona stává, ale to funguje Jirka.

FZ: Co tě nejvíc nakopne, když jsi unavená?
A: Lidi. Hudba. Vodka + RedBull 🙂

Andrea Pomeje

FZ: Máš nějaké tipy, jak vypadat druhý den po pracovní noci v klubu svěže a neunaveně?
A: Nemám. Nutně ty tipy také potřebuji 🙂 Ale asi nejlepší je spánek.

FZ: Právě jsi se vrátila z turné po Thajsku. Jaké to bylo?
A: Vystupování v Thajsku pro mě byla obrovská škola. Během 12 dnů, které jsem tam strávila, jsem hrála devětkrát. Lidé v Asii jsou úplně jiní, mnohem otevřenější. V létě se tam vracím a už teď se nemůžu dočkat.

FZ: Na závěr nám řekni, co ty a móda? Když hraješ, tak asi musíš být za sexy kočku, ale co v soukromí? Jaký styl preferuješ?
A: Na doma jsem si teď hodně oblíbila overaly. Mám jich spousty. Od bavlněných přiléhavých po teplákové vytahané. Ty mě baví.

Foto: Daniel Zahrádka, MUAH: Hanoa Moa