close
Army styl: Trend, který neumírá…

Army styl: Trend, který neumírá…

Už dávno neplatí, že se maskáčový vzor obléká pouze v dobách válečných. Módní návrháři ze všech koutů světa se postarali o to, aby se barva, tolik typická pro vojenské uniformy, stala nedílnou součástí dámských šatníků. A předpověď pro nadcházející sezonu? Khaki je nová černá!

FZ inspirace: Vybrali jsme pro vás nejzajímavější kousky z našich obchodů a poskládali je do oufitů, ve kterých budete zatraceně sexy.

1. KŠILTOVKA, Mango, 599 Kč, 2. OČNÍ STÍNY, Clarins, 1080 Kč, 3. BOTY, s Oliver, Humanic, 2399 Kč, 4. TRIČKO, Ann Christine, 249 Kč, 5. DŽÍNY, New Yorker, 999 Kč, 6. KARDIGAN, Esprit, 2599 Kč, 7. BOTY, Zara, 2999 Kč, 8. SLUCHÁTKA, Bershka, info o ceně v obchodě, 9. SLUNEČNÍ BRÝLE, Michael Kors, Info o ceně v obchodě, 10. KUFR, Pepe Jeans, info o ceně v obchodě
1. NÁRAMEK, New Yorker, 109 Kč, 2. LAK NA NEHTY, Yves Saint Laurent, 610 Kč, 3. KABELKA, Mango, 1699 Kč, 4. MIKINA, Ann Christine, 549 Kč, 5. KALHOTY, Bershka, info o ceně v obchodě, 6. BOTY, Deichmann, 1799 Kč, 7. TOP, Zara, 499 Kč, 8. ČEPICE, Pepe Jeans, info o ceně v obchodě, 9. KABÁT, New Yorker, 1 650 Kč,

Zpátky do minulosti

Během první světové války potřebovali vojáci v zákopech těžké, teplé a voděodolné kabáty. Tehdy se Thomas Burberry nabídnul, že je vytvoří. Burberry trenčkot byl tedy na bitevním poli mnohem dříve než ve výloze na Páté Avenue!

Pro módní svět bylo období válek velikou inspirací. Letecké bundy, parky, “pilotky” i vysoké šněrovací boty byly původně pouze součástí armádních uniforem. Designéři však byli military stylem natolik fascinováni, že jej přizpůsobili i široké veřejnosti. Na konci čtyřicátých let se army oblečení stalo, díky rafinovaným střihům a propracovaným detailům, vysoce moderní záležitostí. Velký podíl na popularitě vojenského looku nemůžeme upřít ani hollywoodským válečným filmům, které se u diváků těšily obrovské oblibě.

Army styl je jedním z mála trendů, který se vrací rok co rok a přesto dokáže znovu zaujmout.

1. NÁRAMEK, vivantis.cz, 599 Kč, 2. OČNÍ STÍNY, Bobbi Brown, 870 Kč, 3. BOTY, Converse, 1890 Kč, 4. KOŠILE, Pepe Jeans, info o ceně v obchodě, 5. KALHOTY, Pepe Jeans, info o ceně v obchodě, 6. TRIČKO, New Yorker, 219 Kč, 7. BOTY, Aldo, 2999 Kč, 8. SLUNEČNÍ BRÝLE, Mango, 499 Kč, 9. PARKA, Zara, 2299 Kč

FZ doporučuje: Povinnou výbavou všech milovnic army módy jsou jednoznačně “pilotky”, které dotvoří celý outfit k dokonalosti. Jestliže vám zrovna sluneční paprsky nevypalují zorničky, nechte je ležérně připnuté na košili nebo ve vlasech.

Úvodní foto: Diesel