close
Fashion zoom víkendový zápisník: 4 tipy na víkend

Fashion zoom víkendový zápisník: 4 tipy na víkend

Konečně víkend před námi a vy pořád nevíte co s ním? Fashion zoom vám opět přináší 4 tipy na zajímavé akce, které nesmí uniknout vaší pozornosti. Tentokrát především v duchu Haloweenu!

Pro milovnice tradic: Antihaloween – Průvod pražských strašidel 1. 11.
Prožijte nevšední večer s Pražskými strašidly! Připojte se k originálnímu průvodu, který vychází 1. listopadu, v předvečer dušiček, v 18 hodin ze Žofína. Průvod se pak vydá přes most legií, Kampu a Karlův most na Betlémské náměstí, kde skončí kolem 20:00 Koncertem mobilní zvonkohry. Tajemná strašidla v Praze ožijí a projdou městem. Přijďte se pobavit, ať už jako strašidlo, nebo jako divák. Žádný pražský duch, či stín, nechce slavit Haloween! Sundá dýni ze svíčky a jde slavit dušičky!

Průvod pražských strašidel

Pro milovnice psů: Večerní dostihy chrtů Halloween Greyhound Cup Praha 31.10.
Co takhle spojit chrtí závody s Halloweenem? Netradiční a unikátní akce se koná v sobotu 31. října od 18. hodin v pražském Greyhound Parku v Motole. Na bohatě ozářené dráze, která nemá v kontinentální Evropě obdoby, uvidíte nejen večerní dostihy chrtů, nejrychlejších psů planety, na které si samozřejmě můžete i vsadit, ale zároveň si užijete tu pravou halloweenskou atmosféru. Masky jsou totiž vítany a ta nejlepší bude odměněna lahví vína!
Více info na: www.greyhoundpark.cz

Haloween Greyhounpark Praha
Haloween Greyhound Praha

Pro milovnice kultury: Das Filmfest 29.30. – 1.11.
Pokud jste filmový fajnšmekr a máte rádi německou kinematografii, udělejte si výlet na Moravu. Již desátý ročník Das Filmfest se koná tento víkend v Brně v kinech Art a Scala. Festival i letos nabídne svým divákům žhavé novinky z oblasti hraného i dokumentárního filmu, ale i poklady z filmového archívu. Jako dárek pro diváky si ke svým kulatinám připravil festival opravdu bohatou filmovou nadílku. A nebojte, německy umět nemusíte. Všechny filmy budou uváděny s českými titulky, většina snímků bude opatřena i titulky anglickými.

Více info na: www.dasfilmfest.cz

slide_das-film-fest-2015_1920x1080px_RGB
Das Filmfest

Pro milovnice dobrého jídla: Slavnosti dýní a dušiček na Jiřáku 30. – 31. 10.
Milujte dýně a atmosféru farmářských třžišť? Pak si nenechte ujít Slavnosti dýní a dušiček na pražském Jiřáku. Kromě obvyklého tržiště na vás čekájí dýňové dobroty – pečené a grilované dýně nebo výborná dyňová polévka. Tržistě bude plné dýní všech barev, velikostí i tvarů, které si můžete odnést důmů jako krásné podzimní dekorace, na dlabání i nebo zdravou a chutnou zeleninu. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program: dlabání dýní, strašidelné malování na obličej atd. Pokud se na Jiřák vydáte už v pátek večer, za tmy uvidíte rozsvícené vydlabané dýně a lampiónový průvod kolem kostela.

fall-950443_1280
Slavnosti dýní na Jiřáku