close
Korek tak trochu jinak: přírodní kosmetika Birkenstock

Korek tak trochu jinak: přírodní kosmetika Birkenstock

Značku Birkenstock asi netřeba zdlouhavě představovat. Většině z nás se vybaví ikonické zdravotní boty s korkovou podrážkou. Nyní ovšem tato německá značka s tradicí od roku 1774 rozšířila své portfolio o přírodní kosmetiku BIRKENSTOCK NATURAL SKIN CARE a dobře udělala!

Korek v hlavní roli

Přírodní ingredience té nejvyšší kvality, jako je extrakt z korkového dubu, jedinečná kombinace aktivních látek s prokazatelnou účinností a ekologicky šetrné obaly s inteligentním doplňovacím systémem, jsou podstatou inovativního certifikovaného sortimentu, který se uvedením péče o ruce a nohy NATURAL COMFORT stal celosvětově dostupným od prosince 2017. Produkty BIRKENSTOCK NATURAL SKIN CARE jsou vyvíjeny, vyráběny a baleny v Německu.

Klíčovou přísadou je stejná surovina, použitá v původních vložkách do obuvi BIRKENSTOCK: PŘÍRODNÍ KOREK. Zatímco společnost má díky korku úspěch již více než 240 let, vědci v kosmetickém průmyslu až nedávno objevili pozoruhodné protistárnoucí účinky extraktu získaného z vrstvy kůry korkového dubu. Z něj vyvinutý multiaktivní komplex účinné látky korkového dubu snižuje zčervenání kůže, stimuluje tvorbu kolagenu a působí proti volným radikálům.

Víte, že:

  • Korkové duby podle studíí existují už 60 miliónu let.
  • Přírodní a pěstované porosty stále zelených stromů se vyskytují pouze v západním středomoří, a to převážně v Portugalsku.
  • Trvá přibližně 43 let,než se může ze stromu odtranit kůra na kosmetické využití- starší korek má totiž obzvlášť vysoký obsah výživné látky.
  • Tento proces je možné zopakovat vždy po 9 letech.
  • Korek je tedy obnovitelná surovina a pro jeho získání není potřeba strom kácet 🙂