close
Léto je tu za necelý měsíc. Nepodceňte přípravu!

Léto je tu za necelý měsíc. Nepodceňte přípravu!

Připravte se na léto

Jen necelý měsíc nás dělí od slunného, tak vytouženého léta. Připravte se na něj! A teď, spíš než o hubnutí do plavek, mluvíme o kosmetických tipech, které vám jednoznačně ulehčí práci.

Opálení, které vydrží

K moři jezdíme nejen za plážemi a koupáním v moři, ale také za krásným hnědým opálením. Aby však vydrželo, je potřeba začít s přípravou už tři týdny před sluněním. K tomuto účelu jsou ideální doplňky stravy obsahující beta karoten. Avšak i přípravky, jež jsou k dostání v lékárně, pro naši kůži mohou udělat víc. V ideálním případě jsou součástí jejich složení látky ošetřující pokožku (jako např. heřmánek či aloe vera), selen, který svými antioxidačními účinky chrání buňky před volnými radikály vznikajícími při UV záření a biotin, vitamín ze skupiny B, jež kůži po opalování regeneruje. K rychlejšímu blednutí pokožky navíc přispívá odlupování kůže, proto je důležité ji hydratovat tělovými krémy či mléky.

Tělové mléko NeoStrata, 200 ml, 1190 Kč, Přírodní doplněk stravy GS Intensun, 30 kapslí, 195 Kč

Zatočte s celulitidou

Plavky toho hodně odhalí, a to včetně pomerančové kůže, na kterou nejsme zrovna pyšné. Boj s celulitidou zabere nějaký čas, i tady však platí, že kdo bojuje, vyhraje. V první řadě pozměňte svůj jídelníček – vynechte cukry, vyměňte smažené jídlo za čerstvé, dopřejte si dostatek ovoce, zeleniny a neperlivé vody. Nezapomínejte na pohyb a pokožku alespoň dvakrát denně masírujte. K tomu jsou ideální oleje, které napomáhají nehezké ďolíčky minimalizovat.

Havlíkova Apotéka avokádový olej, 30 ml, 129 Kč, Weleda olej proti celulitidě, 100 ml, 474 Kč

Dokonalé nohy

Léto přeje páskovým sandálům, žabkám a pantoflíčkům, zkrátka všem botám s otevřenou patou či špičkou. Proto je tak důležité už dnes zapracovat na kráse svých nohou. Nejdůležitější je v tomto případě železná pravidelnost. Každý večer obruste paty pemzou a následně je důkladně hydratujte pomocí výživného krému. Nejen, že měkčí kůže půjde lépe odstranit, navíc bude méně tvrdnout. Jednou za měsíc pak dopřejte chodidlům peelingovou masku, která zvláčnění a zjemnění kůže podpoří.

 

Peelingová maska na chodidla PackAge, 66 Kč, Vyživující balzám na nohy Panier des Sens, 244 Kč