close
Modelka Lucie Smatanová: život „v kufru“ mě pořád baví

Modelka Lucie Smatanová: život „v kufru“ mě pořád baví

Lucie Smatanová

Krásnou modelku a I. vicemiss České republiky 2009 Lucii Smatanovou v Čechách moc často nepotkáte. Velkou část roku tráví pracovně v zahraničí, především v Německu, Rakousku nebo Itálii. Na nás si přesto čas našla a v rozhovoru nám prozradila, jak jí baví život na cestách, jak vypadá typický den takové modelky i jestli jí v budoucnu láká spíše moderování nebo herectví.

FZ: Lucko, jako modelka jsi pořád pracovně na cestách. Baví tě tenhle kočovný život nebo se vždycky těšíš domů?
L: Kočovný život mám vlastně už od střední, kdy jsem dojížděla na internát. Po maturitě jsem žila chvíli v Německu a následně jsem necelé čtyři roky pracovala v kanceláři v Praze. Pak jsem teprve začala s modelingem. Mohu tedy srovnat život na jednom místě a život „v kufru.“ Popravdě, víc mě naplňuje to druhé. Užívám si každou chvíli, ať jsem kdekoliv. Pak si vážím i prostých věcí, jako je probudit se doma.

Lucie Smatanová

FZ: Modeling je tvrdá branže. Mohla bys popsat čtenářkám, jak vypadá takový typický den modelky?
L: Pokud beru den, kdy jsem se vrátila do Prahy, je většinou náplň dne následovná. Trénink s trenérkou Luckou Luksovou, pak jdu na nehty a pokud potřebuji i na řasy k Michaele Jelínkové, na stimulaci kolagenových vláken v obličeji i na těle do salonu Laser Slim na Příkopech a na vlasovou kůru k Martinovi Žifčákovi. Následují pracovní schůzky, pak jdu běhat a večer dodělávám účetní věci, vyřizuji maily s agenturami, s klienty, nakupuji letenky.. Pokud mám focení nebo přehlídku, zabere to celý den, to stihnu maximálně ráno běhání, nebo 30min jógu, a o pauze vyřídit zmeškané hovory a e-maily. Což dělám i během přeletů.

FZ: Když jsi pracovně v zahraničí, stíháš i nákupy? Kde nejraději nakupuješ?
L: 
Popravdě moc nestíhám. Ráda si objednávám přes online shop sportovní oblečení Lussi Bugner. Většinou si koupím věci rovnou na focení nebo na přehlídce. Je to efektivní, je to stylové, kvalitní a nemusím to už zkoušet.

Lucie Smatanová

FZ: Jak bys popsala svůj styl?
L: Podle příležitosti. Běžně nosím sportovně elegantní módu. Mám ráda pohodlné věci na cestování, ale taky mám ráda, když to hezky vypadá a ladí. Na večerní eventy mám ráda elegantní oblečení, které zvýrazní postavu.

FZ: Máš v modelingu nebo ve světě módy nějaký vzor?
L: Neřekla bych, že je někdo mým vzorem. Styl oblékání se mi líbí například u Viktorie Beckham nebo Gisele Bündchen.

FZ: Co myslíš, že bys dělala, kdybys nebyla modelka?
L: Těžko říct, možností je spousta. Chtěla jsem být letuška, proto jsem šla na hotelovou školu. Díky této škole jsem se naučila perfektní organizaci. Takže to využívám, když připravuji přehlídku nebo posílám modelky na práce do zahraničí.

Lucie Smatanová

 

FZ: Jaké máš plány do budoucna? Pošilháváš i po jiné profesi, jako některé Tvé kolegyně? Třeba po herectví nebo moderování…?
L: Pár akcí jsem moderovala, byla jsem pozvána i na velmi zajímavé castingy na moderování, možná šlo dokonce o životní nabídku, ale kdo ví.  Není to to, v čem se vidím a co bych chtěla dělat. Herectví je mi blíž. Také s ním mám zkušenosti a ráda bych se ještě zlepšila, ale opravdu časem. Jak už jsem naznačila u předchozí otázky, nemohu být všude a tak posílám na práce i další modelky. Jelikož to funguje už dva a půl roku a práce je stále hodně, budu se tomu ráda věnovat dál.

Foto: Daniel Zahrádka, MUAH: Ariana Beauty