close
Modelka Martina Šmuková: růžová je náplní každého mého dne

Modelka Martina Šmuková: růžová je náplní každého mého dne

Když se řekne #avonpochod, většině z nás se vybaví boj za zdravá prsa a ikonické růžové tričko. Nejinak tomu bude i letos, kdy 9. června Praha zažije již 18 ročník této velkolepé akce. Vstupenkou na pochod je tričko Klára, které navrhla známá módní návrhářka Klára Nademlýnská. Hlavním cílem a motivací prodeje růžového trička je pomoci, nicméně díky svému designu a zpracování se jistě stane oblíbeným kouskem Vašeho letního šatníku. Při této příležitosti oslovila Klára Nademlýnská jednu ze svých oblíbených modelek, svou „múzu“ Martinu Šmukovou a společně vytvořily módní story, ve které růžové triko Klára hraje hlavní roli.  A my se Martiny, mimochodem historicky první české vítezky Elite Model Look, zeptali na pár otázek 🙂

FZ: Martino, o Vás je známo, že sama dlouhé roky pomáháte a máte svoji nadaci Pink Bubble. Když přišla nabídka spojit své síly s Avon pochodem za zdravá prsa, váhala jste?
M: Ani chviličku. Myslím, že všechny lidi, kterým zkomplikovala život rakovina a oni se v důsledku toho ocitli v těžkém období, je potřeba podporovat. Finančně i morálně. Aby věděli, že v tom nejsou úplně sami. A takovou morální podporou je pro mne například právě Avon pochod. Spojená energie s krásným poselstvím.

FZ: S Klárou Nademlýnskou, autorkou Trička Klára, se znáte a spolupracujete již delší dobu. Prozraďte nám, jak probíhalo focení?
M: Bylo to pro mě příjemné dopoledne. Ráda spolupracuji s profesionály, kteří svoji práci znají a dělají ji dobře. Většinou jsou to taky ti nejskromnější lidé a i tentokrát se mi to potvrdilo. Klářiny věci mám navíc moc ráda a letošní tričko se fakt povedlo. Navzdory tomu, že byla při focení v továrně obrovská zima, mi bylo fajn.

FZ: Na výsledných fotografiích vypadáte úžasně. Jak se udržujete fit? Vyzradíte našim čtenářkám nějaký tajný tip?
M: Děkuji za kompliment, ale myslím, že to není tak úplně moje zásluha. Modelky do velké míry vypadají právě tak dobře, jak dobře je nalíčí, učešou a nasvítí. Fakt ale je, že samo o sobě by to asi nestačilo, takže k tomu ještě klasika – dostatek spánku, trocha pohybu (co se v běžném pracovním procesu dá zvládnout J) a přiměřeně zdravý jídelníček. Nic nového pod sluncem. Jo, a každé ženě sluší úsměv, takže pokus o něj doporučuji též J.

Martina Šmuková s autorkou trička, módní návrhářkou Klárou Nademlýnskou

FZ: Máte ve Vašem šatníku i jiné růžové kousky? Co pro Vás symbolizuje růžová barva?
M: Růžovou mám ráda, ale moc oděvů této barvy nemám. Pro mne je totiž posledních šest let růžová náplní každého mého dne. Pink Bubble v překladu znamená růžová bublina a název nadačního fondu vznikl z krásné vizualizace. Podle ní prý stačí, aby člověk zavřel oči, představil si své velké přání tak, jako by už bylo splněné, a zabalil je do imaginární růžové bubliny. Tu potom s úsměvem odeslal do vesmíru a nechal na jeho silách, aby mu už vyplněné přání ve správnou chvíli přinesl zpět.

Martina Šmuková

FZ: A otázka na závěr. S kým vyrazíte na letošní Avon pochod?
M: S kamarádkami a se všemi, kdo budou na startu.

Martina Šmuková

Foto: Avon