close
Náš tip na wellness víkend: Zámeček Petrovice

Náš tip na wellness víkend: Zámeček Petrovice

Máte pocit, že potřebujete okamžitý restart? Na chvíli vypnout, změnit prostředí a užít si pár dní volna? Přemýšlíte, kam s přítelem na výlet nebo si chcete udělat hezký holčičí víkend? Odpočinout si od každodenního stresu, nechat se hýčkat a užít si skvělé jídlo? Pak vyrazte na wellness víkend! My se vydali na Ostravsko do stylového wellness hotelu Zámeček Petrovice u Karviné. Už sama příjezdová cesta a přilehlý zámecký park dávaly tušit, že následující tři dny budou vyjímečné.

Zámeček Petrovice

Klasicistní zámeček prošel před dvěma lety náročnou, nicméně citlivou rekonstrukcí a nyní slouží jako hotel, ve kterém se snoubí luxusní moderní styl s původní historickou atmosférou. Ubytovat se můžete v jednom z 12 elegantních hotelových pokojů. V září byla v areálu zámeckého parku slavnostně otevřena Vila Larish, která disponuje dalšími 23 luxusně vybavenými pokoji. Velmi příjemná cena zahrnuje snídani, kterou vám připraví kuchař dle vašeho výběru a také neomezený vstup do wellness.

Wellness
Privátní spa ve wellness Zámečku Petrovice

Součástí hotelu je wellness centrum, které právem patří k nejluxusnějším ve střední Evropě. Ve vodní části na vás čekají Kneippovy lázně, zážitkové sprchy, úžasný whirpool nebo kašna s ledovou tříští. Milovníci saunování se mohou těšit na finskou saunu, Sunario, křišťálovou bylinnou lázeň, solnou saunu, parní lázeň nebo klasickou římskou lázeň. Odpočinout si můžete v několika relaxačních odpočívárnách nebo na svítících lehátkách a exkluzivních houpacích vajíčkách na venkovní terase. Nechybí ani privátní spa pro ty, co si chtějí užít chvilky soukromí. Můžete využít i nabídku kosmetických služeb a masáží nebo se občerstvit ve wellness baru.

Tip FZ: Terapie Sedmé nebe. Zámeček Petrovice je jediným místem v České Republice, kde můžete vyzkoušet tuto relaxační proceduru. Tento jedinečný audiovizuální zážitek je nepopsatelný, proto nezbývá než vyzkoušet ho na vlastní kůži.

Wellness
Venkovní odpočívárna ve wellness

 

O nezapomenutelný kulinářský zážitek se během vašeho pobytu postará hotelová restaurace. Dali jsme na radu šéfkuchaře a ochutnali polévku Tom Yam, konfitovaná hovězí líčka v portském víně a jako sladkou tečku na závěr místní specialitu pálený kávový krém. Kávu si můžete vychutnat na zámecké terase s výhledem do nádherného parku.

Pokud se rozhodnete vzít své ratolesti s sebou, pak jistě oceníte dětský koutek a venkovní dětské hřiště. Ale i milovníci aktivnějšího odpočinku si zde přijdou na své. Okolí nabízí několik cyklostezek a golfový resort Lipiny je vzdálen jen 8 km.

Tip FZ: Nechte auto pro tentokrát doma a vyrazte do Ostravy Pendolínem. Po předchozí domluvě vás na nádraží vyzvedne auto, které vás pohodlně odveze až do hotelu.

Foto: Hotel Zámeček Petrovice