close
Save the date: Sustainable Fashion Day 18. a 19.3. ve Vnitroblocku

Save the date: Sustainable Fashion Day 18. a 19.3. ve Vnitroblocku

Sustainable Fashion Day

Respektovaná událost Sustainable Fashion Day se o víkendu 18. a 19. března 2017 uskuteční počtvrté. Centrem udržitelné módy se tentokrát stane holešovický multikulturní prostor Vnitroblock.

Víkendový program milovníkům udržitelné módy nabídne prezentace desítek módních značek, designérů a výrobců, kteří své podnikání staví na budoucnosti a jsou ohleduplní k životnímu prostředí. Návštěvníci se mezi nimi setkají s českými i zahraničními projekty, jako je Bohempia, City Folklore či La Petite Mort. Doprovodný program, na kterém se podílí Center of Sustainability Management z pražské VŠE, nabídne semináře a panelové diskuze například o osudu oblečení odloženého do kontejneru nebo o udržitelných strategiích nadnárodních korporací.

Sustainable Fashion Day

Cílem Sustainable Fashion Day je ukázat udržitelnou módu jako dostupnou a atraktivní alternativu konvenční módě z řetězců a informovat veřejnost o jejím přínosu pro ně, společnost i pro planetu. Organizátorkou události je Kamila Boudová, odbornice na Sustainable Fashion Business působící v Paříži.

#jsifrajer

Kampaň ‚Jsi frajer?‘ opět ukazuje, že frajer je dnes ten, kdo žije s respektem k sobě, k životnímu prostředí a lidem kolem sebe,říká organizátorka a odbornice na udržitelnou módu Kamila Boudová. „Nadcházející sezóna je věnovaná nákupům jinak – bez odpadu, s důrazem na hodnoty značky i každého kusu oblečení místo ukazování loga. Na Sustainable Fashion Day se navíc zákazníci mohou často setkat se zakladateli značek a získat přímo od zdroje informace o tom, jak a kde je oblečení vyrobeno,“ dodává.

Mezi hosty se dále zařadí Jaroslav Pašmik (Center of Sustainability Management, VŠE), Sara Winroth (Sustainability Manager of Lindex) nebo představitelé firmy POTEX a 37 udržitelných módních značek z Česka i zahraničí.

Foto: Sustainable Fashion Day