close
Kdo je Victoria? 5 věcí, které jste nevěděli o Victoria’s Secret

Kdo je Victoria? 5 věcí, které jste nevěděli o Victoria’s Secret

Victoria's Secret

Americkou značku a největšího prodejce spodního prádla v USA Victoria’s Secret asi netřeba představovat. Victoria’s Secret ale není jen synonymem pro krásné prádlo, plavky, módní doplňky nebo parfémy, ale také pro každoroční velkolepou přehlídku a ty nejkrásnější modelky světa. Ale víte, kdo vůbec je ta Victoria? Přinášíme vám 5 zajímavostí, které jste (možná) o této slavné značce nevěděli 🙂

1. Žádná Victoria! Byl to Roy Raymond, kdo slavnou značku založil v San Franciscu v roce 1977. A důvod? Cítil se nepříjemně a trapně, když chtěl kupovat prádlo pro svou ženu a chtěl mužům usnadnit výběr a nákup spodního prádla pro jejich partnerky. V roce 1982 však firmu prodal společnosti Limited Brands.

2. A kdo je teda Victoria? Roy Raymond vybral toto jméno, protože evokuje eleganci a noblesu viktoriánské éry. A Secret – tajemství je přece to, co má být skryto pod šaty.

3. Velkolepá přehlídka, na kterou se každý prosinec těší milióny fanoušků z celého světa, není zrovna levná záležitost. Jedna show průměrně organizátory vyjde na 12 miliónu dolarů a její příprava trvá 9 měsíců!

4. TA podprsenka…Každý rok před přehlídkou se společnost domluví na spolupráci s renomovaným klenotníkem a vytvoří podprsenku “Fantasy Bra” – umělecké dílo v hodnotě miliónů dolarů, které se stane ústředním motivem a zároveň lákadlem pro diváky. Jen jeden vybraný andílek má každý rok čest tento skvost na přehlídce vynést.

5. Kdo by nechtěl být v příštím životě andílkem Victoria’s Secret…Faktem je, že ani známé jméno vám účast na přehlídce automaticky nezajistí a každý rok modelky prochází náročnými castingy. A kteří andílci jsou nejdéle sloužícími „veteránkami“ VS? Brazilské krásky Alessandra Ambrosio a Adriana Lima, které mají každá na kontě 15 odchozených přehlídek!

foto: pinterest.com