close
Všechny tváře modelky a PR managerky Martiny Dvořákové

Všechny tváře modelky a PR managerky Martiny Dvořákové

Martina Dvořáková

Finalistka Miss, úspěšná modelka, PR managerka, milovnice koní i asistentka kouzelníka. To je krásná a sympatická Martina Dvořáková. Nám v rozhovoru prozradila, jak vzpomíná na soutěž MISS, co si myslí o českém modelingu, proč miluje koně i jaké má plány na letošní léto.

Martina Dvořáková

 

FZ: Martino, je to už 12 let, kdy jsi byla ve finále Miss ČR. Když to hodnotíš zpětně, co Ti Miss dala a co vzala?
M: Může to znít jako klišé, protože to říká každý, ale největším dárkem od Miss byly kontakty a zkušenosti. Možná se nedá ani tak hovořit o dárku – všechno, co jsem získala, jsem si tvrdě vydřela. Nejvíc si vážím letité spolupráce s naši přední módní návrhářskou Beátou Rajskou, nejlepšími českými fotografy. Dostala jsem se na místa, kam bych se bez soutěže MISS asi nikdy nepodívala, seznámila jsem se se zajímavými lidmi, kteří mi jsou dodnes inspirací. Bez čeho bych se určitě obešla, byly negativní reakce některých médií.

FZ: Přihlásila by ses znova v dnešní době?
M: Kdyby by mi bylo 18, jdu do toho znova. Když ale pozoruji aktuální dění kolem soutěže MISS, zdá se mi, že prestiž ubývá a pořadatelé soutěže nedávají dívkám na startu dostatečnou podporu, jakou by si zasloužily. Kdyby o tom uvažovala moje neteř, tak jí raději poradím, ať se vydá jiným směrem.

Martina Dvořáková

 

FZ: Modeling jsi do jisté míry pověsila na hřebíček a věnuješ se především práci v PR agentuře. Co si ale obecně o českém modelingu myslíš?
M: Český modeling je spíš taková zábava. V současné době je modelkou skoro každá druhá slečna.

FZ: Vím, že vystupuješ i v Divadle Kouzel Pavla Kožíška. Jak si se k této práci dostala?
M: Bylo to naprosto náhodou. V době, kdy v divadle působila ještě Zuzana Rosáková, hledala za sebe alternaci, a jelikož jsme se potkávaly na přehlídkách a bylo třeba obsadit brunetku a ne příliš vysokou, napadla jsem ji já. A tak jsem se seznámila s Divadlem Kouzel a Pavlem Kožíškem, kde již působím 11 let a stále mě to baví.

FZ: Život nejsou jenom kouzla, jak si užíváš práci PR manažerky?
M: Získala jsem inženýrský titul na Vysoké škole hotelové v Praze a už při studiích jsem věděla, že se moje budoucnost bude ubírat směrem PR a produkce. Zkušenosti s PR jsem nasbírala za léta v modelingu a produkční činnost mě začala bavit na škole. I moje diplomová práce měla téma pořádání velkých kongresových akcí a spolupracovala jsem na ní i s Kongresovým centrem Praha. Žádný můj den není dvakrát stejný, stereotyp mi nehrozí, to je to, co na své práci miluji.

Martina Dvořáková

FZ: Také je o Tobě známo, že miluješ koně a aktivně se jim věnuješ. Jak často si na ně uděláš ve svém nabitém programu čas? A proč ze všech zvířat zrovna koně?
M: Koně miluji už od malička a nikdy jsem nepřestala. Vždycky mě fascinovali a pohled na svět z koňského hřbetu je opravdu pro mě pořád ten nejkrásnější. Snažím se 1 – 2x týdně si jít zajezdit, protože ve svém životě již bez koní nemůžu být, to vím jistě.

FZ: Letní prázdniny jsou v plném proudu. Prozraď nám Tvoje plány na léto. Bude spíš odpočinkové nebo pracovní?
M: Léto jsem si vybrala již v lednu, kdy jsem s přítelem byli na dovolené na Mauriciu. Teď už budu cestovat už jen po Evropě.

Martina Dvořáková

Oblíbená vůně – Lancome  Tresor La Nuit

Oblíbené jídlo – krevety

Oblíbené místo – pláž v Marbelle, kam jezdíme s kamarádkou každý rok

Oblíbený film – Secretariat

Oblíbená kniha – Mika Waltari – Tajemný Etrusk

Foto: Daniel Zahrádka, MUAH: Katka Kuzmová