close
Vyzkoušely jsme za vás: řada Elixir Jeunesse od Yves Rocher

Vyzkoušely jsme za vás: řada Elixir Jeunesse od Yves Rocher

Elixir Jeunesse

Je vědecky prokázáno, že agrese z vnějšího prostředí mají negativní dopad na pleť a urychlují její stárnutí. Dermatologové zjistili, že externí faktory, jako je např. znečištěné životní prostředí či nadměrná expozice slunečnímu záření, se podílejí na procesu stárnutí z 80%. Z pouhých 20% je tento proces ovlivněn věkem a genetikou, říká Virginie Couturaud, ředitelka Realizace vědeckých projektů Yves Rocher.

Stav a vzhled své pleti tedy můžeme ovlivnit víc, než si možná myslíme a to je rozhodně dobrá zpráva 🙂 Po loňském úspěchu Séra s dvojím účinkem Elixir Jeunesse se v Yves Rocher rozhodli využít unikátního koncentrovaného výtažku z aphloie i v dalších produktech péče o pleť a vytvořili komplexní produktovou řadu Elixir Jeunesse zahrnující 6 přípravků s ochrannými a revitalizačními účinky. Všechny produkty obsahují více než 90% složek přírodního původu a naopak neobsahují žádné minerální oleje, silikony ani parabeny.

Elixir Jeunesse

Celou řadu, která byla na trh uvedena koncem září, jsem poctivě testovala 6 týdnů. Upřímně, už dlouho jsem nepoužívala takto ucelený program od jedné značky, včetně odličování i masky, takže jsem byla sama zvědavá. Navíc během podzimního období, kdy má pleť trpí a já nedám bez oleje ani ránu. Jestli je má pleť opravdu zbavená toxinů, jak hlásí slogan, asi objektivně neposoudím, nicméně zde jsou mé dojmy.

Sérum s dvojím účinkem Elixir Jeunesse jsem používala pravidelně ráno před aplikací denního krému. Večer zase až tak pravidelně ne 🙂 Praktický flakon z recyklovatelného skla s kapátkem se spolu s nočním krémem a maskou jasně zařadil mezi favority této řady. Sérum se výborně nanáší, rychle se vpije do pokožky a nezanecháva ji mastnou ani ulepenou. Vysloveně jsem se ráno těšila, až si ho aplikuji na obličej. 30 ml, 790 Kč

Denní omlazující péče Elixir Jeunesse je určena pro normální až smíšenou pleť. Obecně vyhledávám spíše hutnější konzistence krému, nicméně tahle gelovo-krémová textura mi opravdu vyhovovala i v tomto ročním období. Používala jsem pod make up, pleť byla celý den hydratovaná, neleskla se ani nepnula. 50 ml, 719 Kč.

Intenzivní noční péče Elixir Jeunesse byl jednoznačně jedním z nejlepších nočních krémů, které jsem za poslední roky zkusila a to i ve srovnání s krémy z mnohem vyšší cenové kategorie. Ráno po probuzení pleť jako miminko, pružná a odpočatá. 50 ml, 719 Kč.

Detoxikační micelární gel Elixir Jeunesse vypadá na první pohled jako micelární voda, ale když jej nanesete na odličovací tampon, zjistíte, že je to spíš takový tekutější gel. Jediný z výrobků této řady, který bych si asi znovu nekoupila, ale každá z nás má svůj oblíbený způsob odličování a čištění pleti a s tímto gelem jsme si až tak úplně nesedly. 200 ml, 249 Kč.

Roll-on na oční okolí Elixir Jeunesse má gelovou konzistenci a aplikátor s třemi chladivými kuličkami. Já jsem používala tak, že jsem vymáčkla malé množství na prst a vklepala do očního okolí. Tmavé kruhy, mimické vrásky a opuchlé oči po ránu jsou bohužel moji každodenní společníci, ale tento roll-on mi je pomohl do velké míry zkrotit. 15 ml, 550 kč

Expresní okysličující maska Elixir Jeunesse je můj další favorit této řady. Používala jsem asi 2 týdně večer. Větší vrstvu jsem nanesla na obličj. Podle návodu se maska má nechat působit 5 až 10 minut a poté zbytek setřít vatovým tampónem. Nevím, jestli jsem produktem příliš šetřila, ale po 10 minutách jsem už neměla co stírat. Maska se krásně vsákla do pleti a nechala ji jako nabalzamovanou. 75 ml, 590 Kč

Podtrženo a sečteno, řadu Elixir Jeunesse hodnotím na jedničku. Těžko říct, který z používaných výrobků měl na skvělý stav mé pleti po 6 týdnech používání největší vliv. Tím, že jsem používala produkty pouze z této řady, byl jejich efekt každopádně ještě intenzivnější.